Łupek na elewacji – połączenie nowoczesności z naturą

Coraz rzadziej powstają fikuśne, zdobne wille, a ich miejsce zajmują nowoczesne i bardzo minimalistyczne budynki o prostej bryle. Takie podejście do budownictwa pozwala na tworzenie bardzo indywidualnych i nieszablonowych projektów, które zaskakują pięknym designem. Prostota i uniwersalna elegancja zastępują zdobne sztukaterie i krzykliwe kolory. Harmonię w architekturze można uzyskać dzięki zastosowaniu naturalnego łupka na elewacji. Cechuje go prostota, stonowana kolorystyka i oryginalny, naturalny wygląd.

Elewacja z łupka – jakie są jej cechy?

Naturalny łupek posiada właściwości ognioodporne, ale jest też materiałem bardzo solidnym i trwałym. Elewacja z łupka przez lata zachowuje swój elegancki wygląd, można ją z łatwością czyścić i nie wymaga żadnych prac konserwatorskich. Zdecydowanie jest to propozycja dla osób wymagających, ceniących sobie elegancję i ponadczasowość. Elewacja z łupka może stanowić również elewację wentylowaną, co jest jej dodatkową zaletą, ponieważ ściany oddychają, a w domu nie pojawia się wilgoć i grzyb. Większość osób decyduje się na taki rodzaj elewacji, z uwagi na jego korzystne cechy, jak również piękny wygląd, który zwraca na siebie uwagę.

Jaka elewacja może powstać z łupka?

Ten naturalny materiał stwarza szereg możliwości i jest niezwykle popularny. Łupek dachowy idealnie sprawdza się do krycia francuskiego, staroniemieckiego, dzikiego, uniwersalnego, czy karpiówkowego lub podwójnie prostokątnego. Elewacja z łupka jest naturalna i bardzo praktyczna. Takie pokrycie proponuje dziś wiele firm. Najlepiej zdecydować się na usługi profesjonalistów, aby elewacja została położona równo i zgodnie ze sztuką. Można się nią wówczas cieszyć przez szereg kolejnych lat. Tego rodzaju elewacja na pewno nie wyjdzie z mody w ciągu najbliższych lat, a też na długo zachowa swój nienaganny wygląd. Łupek stosowany jest jako elewacja budynków mieszkalnych, ale również użytkowych coraz częściej. Nie stanowi problemów w po zakończeniu jego użytkowania i można go utylizować.

Pozostałe