Urokliwość i inne zalety drewnianych domów

Wykorzystywanie drewna w budownictwie nie jest czymś nowym, lecz znanym od wieków. Drewniany dom to naturalne i bardzo urokliwe wnętrza do całorocznego zamieszkiwania.

Szybka budowa – największy atut

Przede wszystkim budowa domu drewnianego może trwać od kilku tygodniu do zwykle 2-3 miesięcy oraz może odbywać się nawet zimą. Budowa takiego domu odbywa się w tak zwanej „suchej” technologii niewymagającej murowania czy betonowania i wiążących się z nimi przerwami technicznymi. Budowa wymaga jedynie wykonania fundamentów. Warto jednak podkreślić, że lekka konstrukcja drewnianych domów ogranicza wielkość fundamentów, zmniejszając tym samym nakłady finansowe ich budowy. Nie jest też trudno znaleźć projekt odpowiadający naszym wymaganiom i oczekiwaniom.

Naturalne i urokliwe wnętrza o wyjątkowym mikroklimacie

Drewno jest naturalnym surowcem, które jest piękne samo w sobie. Powoduje, że wnętrza są przytulne, a człowiek czuje się w nich dobrze i swojsko. Drewniany dom ma swój charakterystyczny urok nawiązujący do natury oraz starych tradycji, a to nie jedyne jego zalety. Poza tym drewno wykazuje zdolności samoregulacji wilgotności, co zapewnia wyjątkowy mikroklimat we wnętrzach drewnianego domu, nie do osiągnięcia przy zastosowaniu innych technologii.

Energooszczędność

Drewniane ściany nie kumulują w sobie ciepła, więc zimą ogrzewane jest jedynie powietrze wewnątrz domu (a nie jeszcze murowane ściany), a latem stanowią naturalną izolację nieprzepuszczającą do środka ciepłego powietrza.

Pozostałe