Dom z drewna – dlaczego warto się na taki zdecydować

Marzeniem wielu osób jest posiadanie własnego domu. Niestety jego budowa to często nie lada wyzwanie, zwłaszcza kiedy ma to być dom murowany – powstający w najbardziej powszechnej technologii. Tylko taka budowa domu zwykle mocno rozciąga się w czasie i generuje niemałe koszty. Dlatego warto rozważyć budowę domu z drewna.

Dom z drewna – gotowy w kilka miesięcy

Budowa domu drewnianego jest zdecydowanie krótsza niż domu murowanego. Czas budowy domu drewnianego w zależności od wybranej technologi może trwać od kilku tygodniu do kilku (zwykle 2-3) miesięcy. Wiążę się to między innymi z tym, że budowa domu z drewna nie wymaga prac mokrych (murowanie, betonowanie) oraz przerw technicznych związanych choćby z wiązaniem betonu. Całoroczny dom drewniany wymaga fundamentu. Niemniej jednak szkielet budowli jest lekki, a to z kolei przekłada się na niższe koszty jego podmurówkowych fundamentów.

Zalety domu drewnianego:

– szybka budowa;
– naturalny o wyjątkowym mikroklimacie;
– łatwość przebudowy i modernizacji;
– „suchy” technologia budowy możliwa nawet zimą;
– mała grubość ścian zewnętrznych – większa powierzchnia użytkowa;
– dobra ochrona cieplna.

Gotowe projekty – łatwo znaleźć dom swoich marzeń

Domy drewniane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, w związku z czym wybór ich gotowych projektów jest spory. Bez problemu można znaleźć taki, który będzie spełniał nasza oczekiwania wymarzonego domu. Poza tym zawsze można pokusić się o stworzenie własnego projektu bądź też zmodyfikować gotowy.

Pozostałe