Wymarzony dom w kilka miesięcy

Zwykle budowa domu kojarzy się z całą masą formalności, które trzeba dopełnić i długim czasem oczekiwania na możliwość wprowadzenia się. Tymczasem wymarzony dom możemy mieć gotowy do zamieszkania w kilka miesięcy.

Dom z drewna – doskonała alternatywa dla domów murowanych

Domy drewniane powstają zdecydowanie szybciej niż murowane. Budowa domu drewnianego trwa zwykle około 2-4 miesięcy, ale kilka tygodni to również realny do osiągnięcia termin. Wszytko zależy od zastosowanej technologii. Nasz wymarzony dom może więc powstawać nawet przez wakacje. Budowa domu drewnianego jest niezależna od pory roku. Jedynie wylanie fundamentów musi odbyć się przy dodatniej temperaturze.
Ponadto konstrukcja domów drewnianych jest lżejsza niż murowanych, co znacznie ogranicza wielkość fundamentów, a tym samym obniża koszty inwestycji.

Naturalne i proste wnętrza o wyjątkowym uroku

Drewniane domy wyróżniają się swoim wyglądem. Ta naturalność sprawia, że czujemy się w ich wnętrzach swojsko i komfortowo. Niewątpliwym atutem domów drewnianych jest panujący w nich mikroklimat pozytywnie wpływający na nasze samopoczucie.

A do tego energooszczędność

Zaletą domów drewnianych jest to, że drewno nie zatrzymuje w sobie ciepła. Dzięki temu w zimie drewniane domy łatwo ogrzać (ogrzewane jest tylko powietrze a nie ściany). Niestety nieco szybciej się wychładzają, ale uzyskanie pożądanej temperatury nie zajmuje dużo czasu. Zaś latem drewno stanowi naturalną izolację nie przepuszczając ciepłego powietrza do wewnątrz.

Pozostałe