Kiedy należy dziecku kupić wkładki ortopedyczne?

Małe dzieci bardzo szybko się rozwijają i uczą nowych rzeczy. Po niespełna roku życia większość z nich potrafi już samodzielnie stawiać pierwsze kroki. Jest to odpowiedni moment, aby wyposażyć maluszka w odpowiednie buty. Pierwsze buciki powinny być dobrane starannie. Zaleca się, aby były lekkie i miały miękką podeszwę, która będzie w odpowiedni sposób profilowana. Dobrze też, jeśli buty stabilizują kostkę oraz piętę. Jeśli u dziecka pojawia się koślawość stóp lub płaskostopie, wówczas konieczna jest wizyta u ortopedy.

Wkładki ortopedyczne do butów – sposób na zdrowe stopy

Najczęściej lekarze zalecają stosowanie wkładek ortopedycznych, które są w stanie zniwelować większość wad i koślawości stóp. Ważne jest, aby takie wkładki ortopedyczne do butów (https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow/) zostały dopasowane w indywidualny sposób do małego pacjenta. Najlepiej więc wykonać je na miarę, po dokładnym zbadaniu stóp, również za pomocą komputera. Takie wkładki ortopedyczne do butów wykonuje się ręcznie, aby maksymalnie dopasować je do małych stópek.

Jak długo stosuje się wkładki ortopedyczne?

Wiele zależy od tego, jak duża jest koślawość stóp i jakie postępy robi mały pacjent. Zaleca się nie tylko wkładki, ale również wykonywanie prostych ćwiczeń w domowych warunkach. Większość dzieci nosi takie wkładki przynajmniej przez okres kilku miesięcy, a zdarza się, że muszą stosować je znacznie dłużej. Ważne są systematyczne ćwiczenia pod kontrolą rodzica oraz dopasowanie odpowiednich butów, które będą miały idealny dla dziecka rozmiar.

Pozostałe