Jakie są korzyści z wyburzania mieszkań?

Każdy, kto ze względu na swoją życiową sytuację lub z racji wykonywanego zawodu zainteresował się z ustawą Prawo Budowlane, wie, że budownictwo to nie tylko wybudowanie domu czy jego remont, ale także rozbiórka.

Rozbiórka czy wyburzenie?

W świetle prawa, czym innym jest rozbiórka, a czym innym wyburzenie budynku. W przypadku rozbiórki niektóre elementy konstrukcyjne mogą zostać ponownie wykorzystane (oczywiście jeżeli ich stan techniczny na to pozwala). Natomiast wyburzenie równe jest całkowitej dekonstrukcji obiektu bez możliwości ponownego wykorzystania jakichkolwiek materiałów.

Wyburzenie ręczne i mechaniczne

Wyburzenie budowli może odbywać się ręcznie lub mechanicznie, przy czym ręczna dekonstrukcja jest znacznie tańsza od jej mechanicznej odpowiedniczki. Jednak nie zawsze prace wyburzeniowe można wykonać ręcznie. W przypadku budynków murowanych o solidnej konstrukcji często koniecznością staje się użycie specjalistycznego sprzętu takiego jak w postaci dźwigi, koparki czy spychacze.

Wyburzenie dużych obiektów odbywa się z użyciem specjalnej kuli wyburzeniowej, czyli ciężkiej kuli zawieszonej na stalowej linie, którą uderza się w ściany. Nowsze metody wyburzeń obejmują zastosowanie młotów pneumatycznych czy obrotowych nożyc hydraulicznych.

Korzyści z wyburzania?

Wyburzanie to kosztowny i długi proces. Jakie jednak płyną z niego korzyści? Poza wolną przestrzenią na miejscu, której może powstać nowa nieruchomość, wyszczególnia się pozyskania materiałów potrafiąca zmniejszyć koszty powstania nowego domostwa np. kostka brukowa, którą nabędziecie na http://malbud.waw.pl/jak-ulozyc-kostke/. Warto jednak ostrożnie podchodzić do tematu, gdyż nie zawsze materiały są w 100% możliwe do ponownego wykorzystania.

Specjaliści od wyburzeń

Firm oferujących usługi rozbiórkowe i wyburzeniowe jest ba tyle dużo, ze nie powinno być problemem znalezienie odpowiednich fachowców w żadnym zakątku Polski. Mimo, że w zasadzie przepisy nie zobowiązują właściciela działki do zatrudnienia fachowca, to jednak zlecenie rozbiórki czy wyburzenia specjalistycznej firmie jest zalecane szczególnie w przypadku wyburzenia. Specjaliści określą najlepszą i najbardziej optymalną metodę wyburzenia, wykonają całą pracę i usuną pozostałości, które będą jej wynikiem.

Pozostałe