Kosmetyki bezpieczne dla mam karmiących piersią

Czas po porodzie to bardzo trudny moment w życiu każdej kobiety. Z jednej strony jest niezwykle szczęśliwa, kiedy zostaje mamą. Z drugiej zaś zaczyna dostrzegać negatywne zmiany w swoim ciele, których chciałaby się jak najszybciej pozbyć. Do działania najlepiej przystąpić niezwłocznie, jeszcze w okresie połogu. Bardzo ważne jest jednak, aby wybierać tylko kosmetyki naturalne, jeżeli mama karmi piersią swoje dziecko. Mleko powstaje bowiem z krwi matki, a w niej znajdują się substancje, które przez barierę skórną dostają się do krwiobiegu z kosmetyków.

Kosmetyki naturalne – w pełni bezpieczne

Dlaczego właśnie naturalne kosmetyki są najlepszym wyborem dla młodej mamy?

  • takie kosmetyki nie zawierają żadnej chemii, parabenów, czy sls-ów,
  • pozbawione są również składników pochodzenia zwierzęcego,
  • są w pełni bezpieczne dla zdrowia dziecka i mamy,
  • w naturalny sposób pobudzają skórę do odnowy i jej fizjologicznych procesów.

Zawarte w nich ekstrakty z roślin są bardzo skoncentrowane, dzięki czemu młoda mama szybko może zauważyć, że jej skóra robi się bardziej jędrna i delikatna.

O jakie partie ciała młoda mama powinna zadbać najbardziej?

Wybierając kosmetyki naturalne, warto skupić się przede wszystkim na okolicach, które były narażone na największe rozciągnięcie się skóry. Jest to na pewno brzuch, piersi, pupa, ale również uda i biodra. Najlepiej wybrać specjalistyczne kosmetyki, polecane młodym mamom, które zapobiegają również powstawaniu rozstępów i niwelują te już istniejące.

Pozostałe