Zachwycający ogród przez cały rok

Piękny i zadbany ogród, który cieszy oko nie tylko latem, ale także zimą jest marzeniem wielu posiadaczy domków jednorodzinnych. Taki ogród staje się wizytówką właścicieli. Niejednokrotnie to on stanowi o urodzie posesji.

Projektowanie ogrodów, które przez wiele lat będą dumą właścicieli, nie jest proste. Nie wystarczy zakup wielu gatunków roślin i wytyczenie ścieżek. Nawet jeśli właściciel gruntu doskonale wie, w jakich barwach i jakiego pokroju rośliny mu się marzą, to skomponowanie ich tak, by rosły i rozkrzewiały się w odpowiedni sposób, może okazać się zbyt trudne dla laika.

Jeśli właścicielowi zależy na zharmonizowanej kompozycji, lepiej projektowanie ogrodów zlecić specjalistom. Wykształcony architekt krajobrazu lub projektant ogrodów dopasuje rośliny, biorąc pod uwagę takie aspekty jak jakość gleby, zacienienie i nasłonecznienie, a nawet warunki atmosferyczne i nachylenie gruntu. Dodatkowo skomponuje roślinność tak, by o każdej porze roku w ogrodzie było kolorowo. Oprócz krzewów i drzew ozdobnych posadzi drzewka owocowe, dopasuje byliny i kwiaty jednoroczne kwitnące o różnych porach, nie zapomni też o roślinach zimozielonych i o zimotrwałych owocach, zapewniających kolory, gdy spadnie śnieg. Wytyczy ścieżki i dobierze odpowiedni materiał na ich wysypanie. Przygotuje także plan podlewania, nawożenia i pielenia.

W wielu wypadkach firma zaproponuje kompleksową opiekę nad przygotowanym przez siebie ogrodem, dzięki temu właściciel może mieć pewność, że jego ogród zachowa swój niepowtarzalny charakter przez wiele lat.

Pozostałe