Domowe użytkowanie drukarek 3D

Podstawowe drukarki 3d to niepozornie wyglądające maszyny. Dopiero te nieco droższe posiadają porządną obudowę i profesjonalny wygląd. Posiadanie takiej drukarki to jednak dopiero początek przygody z drukiem 3d. Szerokie możliwości każdego modelu stanowią obowiązkowe wyposażenie każdego informatyka ceniącego sobie jakość i szybkość wydrukowania każdego elementu

Odpowiedni materiał

Oprócz sprzętu konieczne jest zakupienie materiału, z którego będziemy drukować. W zależności od modelu drukarki będzie to proszek lub plastikowa linka. Dzięki tym elementom uzyskamy wydruki 3d. By skorzystać z drukarki trzeba jeszcze zaprojektować jakąś rzecz i rozpocząć druk 3d. Należy pamiętać o rezygnowaniu z kupna tańszych bądź zamiennych materiałów. Każda drukarka posiada dedykowane materiały, których należy się trzymać. Zrezygnowanie z jakości na rzecz ceny może zepsuć nasz sprzęt, co może równać się z wielkimi kosztami naprawy.

Wszystkie elementy

Po otrzymaniu przesyłki należy sprawdzić, czy w paczce znalazły się wszystkie elementy drukarki. W droższej wersji drukarka jest już złożona i jest to o wiele lepsze rozwiązanie, jeśli ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy technicznej. Jeżeli nie macie pewności co do kompletu części, najlepiej skorzystać z podręcznej instrukcji bądź skontaktować się z producentem. Każdy producent powinien posiadać pełny spis części do zakupionego sprzętu. Krótka rozmowa telefoniczna z producentem może rozwiać bądź potwierdzić Wasze wątpliwości w danym temacie.

Pozostałe